#2016-01-07 06:43:45 

blitzkrieg39

Użytkownik

Posty: 91

Skąd: Sulejówek

Wiek: 39

Szanowni koledzy i koleżanki po fachu. Jestem architektem krajobrazu i mam klienta, który poprosił mnie o zaprojektowanie mu ogrodu. Teren jest dość spory więc można poszaleć, budżet raczej tez nie jest wielkim problemem, chociaż tutaj moja w tym głowa, żeby zmieścić się w granicach rozsądku. Chodzi o to, że klient chce zrobić altanę, ale z dachem blaszanym –to raz. Poza tym chce w kilku miejscach zamontować sobie pergolę, również metalową. Z reguły pracuję na drewne, w metalu nie mam za bardzo doświadczenia. Możecie podpowiedzieć mi jakies pomysły, może sami tak robiliście, może u kogoś, kogo znacie widzieliście?
#2016-01-07 07:44:28 

wardruna

Użytkownik

Posty: 28

Skąd: Stalowa Wola

Wiek: 31

Altana z metalu? To trochę nietypowe zamówienie, bo z reguły wszystko, włącznie z dachem robi się w drewnie.
#2016-01-07 09:16:35 

blitzkrieg39

Użytkownik

Posty: 91

Skąd: Sulejówek

Wiek: 39

Wiem, dlatego mam zgryz.
#2016-01-07 12:05:11 

BoYaN

Użytkownik

Posty: 120

Skąd: Poznań

Wiek: 36

Co do altany to ja mam blaszany dach, jestem dość zadowolony, bo jest o nietypowym kształcie. Kojarzysz domy w stylu baby jagi? No to moje dzieci sobie taki zażyczyły, ponieważ nie mogłem im dać całej altany, to zamówiłem taki dach – zakrzywiony okrągło z jednej strony. Efekt jest piorunujący, nikt kto przychodzi pierwszy raz się tego nie spodziewa, wszyscy chwalą. Akurat tego typu rzecz zamawiałem tutaj: slusarnia.poznan.pl/giecie-i-obrobka-blach/. Możesz swojemu klientowi zaproponowac coś nietypowego.
#2016-01-07 13:29:16 

wardruna

Użytkownik

Posty: 28

Skąd: Stalowa Wola

Wiek: 31

Ciekawe, w sumie sama bym nie pomyślała. Co do pergoli jednak to stalowe można zamówić też nietypwe, np. prostokątne, co prawda nie nazwiesz tego już pergolą, ale jeśli klient ma zakusy na bycie oryginalnym, to czemu nie? Poza tym, jeśli teren jest duży, można ładnie ogrodzić część użytkową od części ogrodowej, tj tej, w której postawicie skalniaki albo będzie plac zabaw. Ogrodzenie, takie jak na tej stronie: slusarnia.poznan.pl/ może wtedy być niskie i dopasowane do reszty metalowych elementów ogrodu. Znacznie podniesie to wartość nieruchomości.
#2016-01-07 15:28:21 

blitzkrieg39

Użytkownik

Posty: 91

Skąd: Sulejówek

Wiek: 39

To mówicie, że jak zamawiać ogrodzenia Poznań może mi zrealizować tego typu zamówienie? Dzieki wielkie za pomysły.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015