#2015-12-11 09:27:00 

przypadkowynick

Użytkownik

Posty: 33

Skąd: Inowrocław

Wiek: 27

Mnie i moje rodzeństwo zajmowało niegdyś zapytanie grafolog sądowy, gdyż szukaliśmy grafologa do sprawdzenia autentyczności podpisu. Wówczas zaintrygowała mnie praca biegłego grafologa. Przeczytałem, że do jego obowiązków należy nie tylko sprawdzanie prawdziwości podpisów, ale również sporządzanie opinii w zakresie technicznych badań dokumentów. Intrygująca wydaje się też analiza pisma dysfunkcyjnego. Myślałem, czy aplikować na stanowisko certyfikowanego grafologa w Poznaniu, lecz w ostateczności zrezygnowałem, bo obawiałem się, iż moje kwalifikacje okażą się niewystarczające.
#2015-12-11 11:08:03 

blitzkrieg39

Użytkownik

Posty: 91

Skąd: Sulejówek

Wiek: 39

Nie sądziłem, że temat pracy w kryminalistyce jest tak szeroki i obejmuje tak dużo różnorakich zadań. Do obowiązków biegłych sądowych należy np. badanie testamentu. Biegli wydają opinie z dziedziny badań wieku pisma, takie jak antydatowanie zapisów na dokumencie. Tego rodzaju opinie wydaje się m.in. na zlecenie podmiotów gospodarczych oraz kancelarii prawniczych. Intryguje mnie tego rodzaju działalność, zwłaszcza, że taki biegły posiada dostęp do specjalistycznego sprzętu. Większą ilość informacji na temat badań pisma znalazłem w sieci. Fizykochemiczne badania wieku podpisów są przeprowadzane w wielodziedzinowym laboratorium kryminalistycznym, które na pewno jest bardzo interesującym miejscem.
#2015-12-11 11:56:07 

ALeXA

Użytkownik

Posty: 52

Skąd: Chełm

Wiek: 20

Mnie obecnie ciekawi profesja biegłego sądowego w dziedzinie fizykochemii, gdyż podstawowym zadaniem takiego eksperta jest prowadzenie - na zlecenie m.in. sądu - badania narkotyków oraz dopalaczy. Wprowadziłam ostatnio w Google sformułowanie badanie narkotyków i odszukałam informacje, że w zakres zadań takiego specjalisty wlicza się rozpoznawanie narkotyków, np. różnorakich proszków oraz ich analizy ilościowe wraz z opiniowaniem. Warto przeczytać więcej na temat rozpoznawania substancji psychoaktywnych. Sądzę, iż w Polsce potrzeba więcej specjalistów badających dopalacze.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015